Loading...

מכורים לקפה? כנראה שבקרוב תצטרכו למצוא לו תחליף

לא פשוט לא לכתוב את זה, אבל אם חשבתם שהמשבר בשוק העולמי הגיע לשיאו, כעת זה מגיע גם לקפה שלנו שחלקנו לא יכולים להעביר את היום ללא חמש כוסות קפה לפחות. אבל בקרוב נצטרך להסתפק במועט, ביקר או לפחות למצוא לקפה שלנו תחליף יותר טוב. אז למה בכלל זה מגיע לנו? כל המידע במאמר שכאן לפניכם.

מה קרה לפולי הקפה בעולם?

אם עדיין לא הבנתם איזו השפעה חזקה יש למשבר האקלים, גם לאחר התייקרות מוצרי המחייה הבסיסיים ביותר, כעת תכירו את משבר הקפה שממש בקרוב יורגש אצלכם בבית (ובעיקר במקום העבודה). ולא כמו משבר הביצים, אל תרוצו לסופר לקנות הכל, כי כנראה שבכל מקרה לבסוף לא ישאר כלום.

חשוב שנזכור כי כל אותם חומרי הגלם שלבסוף מרכיבים את התזונה היומיומית שלנו, נפגעים בגידולים בעקבות שינויים קיצוניים של תנאי מזג האוויר בעולם. כך גם זה הגיע אל פולי הקפה, ממחר שנעשה, התגלה כי יצרניות הקפה הגדולות ברחבי העולם, בקרוב יחטפו נזק קשה עד לכדי ירידה של 50% בתוצרת הכוללת.

בברזיל, אחת ממגדלות פולי הקפה הגדולות בעולם, המצב אף חמור יותר כאשר ישנו צפי לירידה של 76% בתוצרת, זוהי עומדת להיות טראומה קשה לענף הקפה. ישנו נזק ישיר על השוק העולמי, המחירים ככל הנראה יעלו באופן ניכר בעקבות החוסר המשמעותי שיווצר והפגיעה הקשה בחקלאות בענף. כבר היום ניתן להרגיש בעליית מחירים קלה בבתי הקפה השונים.

משקאות בריאים לבוקר

לא נשקר שגם לנו עולות קצת דמעות רק על המחשבה של לפתוח את הבוקר בלי ההפוך או האספרסו הקצר, אבל שזה לא מה שישבור אותנו חלילה, היום בשנת 2022 אנחנו כבר מתחילים ללמוד להתמודד עם הכל ולהבין כי לכל דבר יש חלופה ולפעמים היא אולי אפילו יותר טובה ויעילה.

תה ירוק – גם התה מכיל קפאין (בכמות מופחתת מהקפה) ואכן יכול לשמש כתחליף מרענן ואף בריא יותר, מחקרים אף מוכיחים כי התה מרפא ויעיל מאוד עבור שמירה על הבריאות שלנו. בנוסף, זה אכן מתכון מצוין להתעוררות ולבוסט אנרגיה ליום אפקטיבי יותר.

שייק בריאות – אם כבר אתם חייבים לפתוח את הבוקר עם משקה שיעיר אתכם, למה שלא יהיה כבר מלא בויטמינים חיוניים ובריאים לגוף שלכם? אם תשאלו כל ספורטאי או יועץ תזונה, אין לנו ספק שהם ימליצו לכם בלב שלם על שייק ירוק ליופ טוב ובריא יותר. הוא יכול להיות תחליף מעולה לארוחה וימלא אתכם באנרגיות לכל מהלך היום.

מים עם לימון – לשמירה על מערכת עיכול יעילה ובריאה הרבה יותר, אנחנו לגמרי ממליצים על שתיית מים חמים עם לימון בכל בוקר. ספיגה טובה של חומרים במערכת העיכול, תשפר לכם משמעותית את כל אורח היום. בנוסף, מיץ לימון מספק כמות גבוהה של ויטמין C אשר גם מחזק את המערכת החיסונית.

מאצ'ה – הטרנד שהחל לכבוש את הרשתות החברתיות בשנה האחרונה, התגלה כיעיל משמעותית ואכן תחליף מצוין ובריא לקפה שלנו. מקור המאצ'ה, אבקה טבעית בצבע ירוק, הוא מהתרבות היפנית. מיפן כבר הספיק להתפשט לכל העולם וגם לישראל, מדובר בסוג של תה איכותי במיוחד המכיל המון רכיבים בריאותיים ולכן מומלץ מאוד לשלב את המשקה בתזונה שלנו.

אז אין לכם מה לדאוג, תחליף תמיד יהיה ובטח שהמשקה המוביל שעליו אנחנו הכי ממליצים, הוא המים שלהם אין לעולם תחליף והם חלק חשוב מהבריאות והאנרגיות שלנו. נשאר לנו רק לקוות שהקפה לא ייעלם לחלוטין וגם אם כן, לפחות נזכה להנות ממשקאות בריאים אף יותר.